Поврзете се со нас

Германија

„Фармацевтите“ се незадржливи: Грималдо донесе нова победа за Леверкузен (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/bayer04_en

Баер Леверкузен продолжува да ниже победи во Бундеслигата. вкупно 9-та во десегашните 10. кола во најсилниот германски фудбалски шампионат.

Избраниците на Чаби Алонсо ова попладне беа подобри од Хофенхајм со 3-2. Ова беше дуел во кој гостите водеа со 2-0 со головите на Фирц и Грималдо, но домаќините не се предаваа и во вториот дел за кратко време дојдоа до 2-2.

Сепак „фармацевтите“ го имаа завршниот збор и со вториот погодок на Грималдо се изборија за конечно славје и задржување на врвот на прволигашката табела.

Останати резултати:

Мајнц-РБ Лајпциг 2-0

Келн-Аугзбург 2-2

Фрајбург-Менхенгладбах 3-3

Унион Берлин-Ајнтрахт Франкфурт 0-3

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни