Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Ноќ на супер забивања, мајстории на Џејмс и Џорџ (ВИДЕО)

Објавено

на

Голем број на средби се одиграа во НБА лигата и токму поради тоа не беше лесно да се изберат најубавите потези од дваеаесетте терени.

Меѓутоа луѓето од НБА го решија и тоа, па на одбројувањето дефинитивно доминираат страшни забивања пред се од млади играчи кои во иднина треба да бидат заштитни лица или во најмалата рака да имаат значајни улога.

Ама самиот врв, првите две места се резервирани за двајца ветерани Пол Џорџ и Леброн Џејмс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни