Поврзете се со нас

Европски купови

Комична сцена: Обрадовиќ бараше фломастер, помошникот заглави и го изнервира тренерот на Партизан (ВИДЕО)

Објавено

на

Составот на Партизан оствари драматична победа над Хувентуд во Еврокупот и со тоа ја продолжи извонредната серија на резултати во оваа сезона.

Натпреварот беше напнат, неизвесен до самиот крај, имаше и тензија, а во такви ситуации секогаш во центарот на вниманието е тренерот Жељко Обрадовиќ. Обрадовиќ знае да биде емотивен, директен, па во повеќе наврати имаше што да им каже не неговите избраници, меѓутоа овој дуел донесе и една комична сцена на српскиот стратег со еден од неговите помошници Богдан Kaраичиќ.

Жељко сакаше да нацрта акција и ја побара таблата и фломастерот, но Богдан „заглави“ барајќи го маркетор во палтото на што реакција имаше популарниот Зоц кој на крајот од друго лице го доби она што го бараше.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни