Поврзете се со нас

Свет

Убиен поранешен соиграч на Перо Антиќ од Аталанта

Објавено

на

Американските меидуми пренесуваат дека некогашниот кошаркар на неколку НБА тимови, Адриан Пејн е убиен во својата 31. година.

Кошаркарот бил изрешетан во својот автомобил во Калифорнија, а убиецот веднаш бил уапсен од полицијата затоа што останал на местото на злосторството и ги чекал службениците да пристигнат за да соработува со нив.

31 годишниот коашркар своевремено го носеше и дресот на Атланта Хоукс во периодот кога таму играше и нашиот Перо Антиќ.

Пејн освен во Аталанта има играно и за Орландо Меџик и Минесота Тимберволвс, а има искуство и со играње во Евролигата.

За неколку дена кошаркарот требало да одлета во Катар за да потпише за тамошниот тим на Ал Сад.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни