Поврзете се со нас

Македонија

Стоилов старо-нов член на Македонија Ѓорче Петров

Објавено

на

Екипата на Македонија Ѓорче Петров и во оваа натпреварувачка сезона ќе може да смета на услугите на Ѓорѓи Стоилов.

Стоилов играше за „лавовите“ во минатата кампања, тим со кој го освои и Купот по што си замина од Ѓорче. Меѓутоа на крајот двете страни повторно се поврзаа, си подадоа рака за нова соработка со важност до 2024 година.

Ѓорѓи и поранешен младински репрезентативец, играч од средината на теренот кој освен на домашната сцена има настапувано и за Зира од Азербејџан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни