Поврзете се со нас

Лига на нации

Селекторот на Унгарија ја потопи Англија, па порача: Кога ќе умрам…(ВИДЕО)

Објавено

на

Селекцијата на Унгарија игра извонредно во Лигата на нации и во конкуренција на велесили како Германија, Италија и Англија го зазазема првото место во групата по четири одиграни кола.

Најбрутални Унгарците беа на гостувањето кај актуелниот европски вицешампион кого го потопија на негов терен со 4-0. Голема заслуга за овој резултат како и за сите претходно има селекторот Марко Роси кој имаше една чудна, необична изјава по триумфот на „Молињу“.

-Порано или подоцна, сите ќе умреме. Тоа е единствената демократска работа на овој свет. Кога ќе умрам, а се надевам дека ќе биде што e можно подоцна, се надевам дека на стадионите во Унгарија ќе има едноминутно молчење во моја чест. Тоа би било големо достигнување за мене, -порача Роси.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни