Поврзете се со нас

СЕХА лига

Њокас и Мараш во Топ 5 изборот на најубави голови во СЕХА лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонските клубови Вардар и Еурофарм Пелистер имаат свои претставници во Топ изборот на најдобрите голови на месецот во СЕХА лигата.

Имено избрани се петте најубави погодоци, а на одборјувањето имаше место за по еден ракометар од скопскиот и битолскиот клуб и тоа Матео Мараш и Оливие Њокас. Членот на Пелистер е на местото број четири со погодокот против Партизан, додека бекот на „црвено-црните“ е трети со мајсторијата во мечот против Војводина.

Позицијата број еден е намената за Татран Прешов со цепелинот против ППД Загреб.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни