Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Дончиќ со асистенција преку целиот терен, експлозија на Лилард, Лопез со брутално забивање до местото број еден (ВИДЕО)

Објавено

на

НБА лигата ни донесе четири нови натпревари од плејофот на кои победи остварија домашните екипи или поконретно тоа беа Бостон Селтикс, Лос Анџелес Клиперс, Оклахома Сити Тандер и Милвоки Бакс.

Од овие соочувања беа избрани најдобрите моменти, па ја имаме топ листата која брои десет потези и на која ги имаме мајсториите во режија на Ирвинг, Дончиќ, Лилард, Харден, Вестбрук, Холмгрен…но само еден може да биде број еден и тоа е Лопез со бруталниот постер против Пејсерс.

Cup tree provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни