Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Брутално забивање на Тејтум против Денвер, Ембид сам свој мајстор за моќна атракција (ВИДЕО)

Објавено

на

Петочната програма во НБА лигата беше одбележана од дерби победата на Денвер Нагетс против Бостон Нагетс од 102:100.

Ова за „келтите“ беше прв пораз на домашен терен во актуелнава кампања што доволно говори за партијата која актуелниот првак ја имаше во „Ти-Ди-Гарден“.

Кога пак се во прашање најдобрите потези на денот, тука број еден е Ембид од Филаделфија кој во стилот на Едвардс од Минесота, сам си направи асистенција од табла и атрактивно заби во битката со Орландо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни