Поврзете се со нас

Репрезентација

Надежите го добија распоредот за квалификациите за ЕП: Тргнуваме со Шведска, завршуваме со Грузија

Објавено

на

Македонската репрезентација до 21 година денеска ги дозна ривалите за квалификацискиот циклус за Европско првенство кое во 2025 година ќе се одигра во Словачка.

Доста тешка, незгодна група добија избраниците на Канатларовски со оглед на тоа што тука се Холандија и Шведска, плус Грузија, Молдавија и Гибралтар. Веќе го добивме и „возниот ред“, па така квалификациите ќе ги стартуваме на 8 септември против Шведска и тоа на нејзин терен, а истите ќе ги завршиме на 15 октомври наредната година против грузиската репрезентација.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни