Поврзете се со нас

Европски првенства

Начевски и Николов со прва задача на ЕП

Објавено

на

Најдобрата македонска судиска комбинација, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов денеска ќе го имаат својот предизвик, задача на Европското првенство што се игра во Германија.

Начевски и Николов беа делегирани од страна на ЕХФ за пресметката од групата Д меѓу Полска и Словенија која од 18 часот ќе се одигра во Берлин.

Полска во првиот меч загуби од Норвешка (32:21), додека пак Словенците славеа над Фарски Острови, ама не блескаа (32:29).

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни