Поврзете се со нас

Свет

Миркуловски перфектен во триумфот на Вецлар, „двојка“ на Кузмановски против Минден

Објавено

на

Филип Миркуловски со својот Вецлар ја прослави 15. сезонска победа и тоа на гостувањето кај Балинген со резултат 28-24.

Гостинскиот тим направи предност од четири гола по првите 30 минути (13-9), предност која ја одбрани во вториот дел и запиша триумф со кој дојде до 33. бод во Бундеслигата.

Нашиот Миркуловски имаше добар настап, ги реализираше двата упатени удари, а запиша и една асистенција.

Хановер на Филип Кузмановски испушти триумф над Минден во заврницата. Домаќините на 13 секунди до крајот реализираа и го поставија конечниот резултат 26-26.

Кузмановски имаше учинок од два погодоци од четири обиди.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни