Поврзете се со нас

Свет

Прв гол за Македонецот во Шкотска: Здравковски стрелаше во „петардата“ на Мадервил (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/MotherwellFC

Македонскиот интернационалец, Давор Здравковски го постигна својот прв гол во Шкотска во дресот на Мадервил и тоа во соочувањето со Рос Каунти.

Здравковски не беше стартер на денешниот меч, поточно доби шанса во вториот дел во 67 минута за да во 90 минута се најде на вистинското место и стрела за 4-1. До крајот гостите реализираа уште еднаш за конечни 5-1 или поточно дојдоа до 43 бода со што се на 7. позиција на табелата.

Инаку нашиот Давор во актуелнава сезона има одиграно 25 натпревари во најсилната шкотка фудбалска конкуренција.

Во последните две кола Мадервил игра со Хибернијан и Сент Џонсон.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни