Поврзете се со нас

Франција

ПСЖ ги најави дресовите за следната сезона, фановите имаат само едно прашање (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/PSG_English

Официјалното видео со кое ПСЖ ги најави дресовите за сезоната 2024/25 е уште индиректна потврда дека Килијан Мбапе ќе го напушти клубот, а тоа е и главната дилема на фановите во коментарите на социјалните мрежи.

Новите дресови се претставени со промотивно видео во кое се појавуваат неколку ѕвезди на машкиот и женскиот тим на ПСЖ, а меѓу нив не е првата ѕвезда, која се поврзува со трансфер во Реал Мадрид.

Маркињос, Мендеш и Витиња се дел од играчите кои се вклучени во видеото, додека фановите во коментари прашуваат само за отсуството на Мбапе.

ПСЖ и следната сезона ќе ја отвори како актуелен француски шампион, со надеж дека ќе стигне и подалеку од годинешново полуфинале во Лигата на шампионите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни