Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Тарнер со уште едно експлозивно забивање, Нембхард го реши Њујорк (ВИДЕО)

Објавено

на

Денвер Нагетс и Индијана Пејсерс беа тимовите кои остварија победи на дуелите кои рано утрово се одиграа во НБА лигата, односно за овие два тима ова беа први триумфи во сериите против Минесота Тимбервулвс, односно Њујорк Никс.

Од соочувањата во Минеаполис и Индијанаполис ги имаме најубавите акциии, топ потезите на денот.

Листата број десет мајстории и на истата ги имаме во акција Јокиќ, Тарнер, Мареј, Нембхард…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни