Поврзете се со нас

Италија

Голема ѕвезда на Баерн собра храброст да се јави по елиминацијата: Неверојатно боли и два дена по поразот (Фото)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/FCBayern

Лерој Сане имаше физички проблеми во последните четири недели и повермено играше со инјекции за да му помогне на својот тим, а мораше да форсира за да биде дел од полуфиналето во Лигата на шампионите.

Крилниот напаѓач постигна гол на првиот меч во Минхен и беше заслужен за кам-бекот на баварците, но сепак не можеше да повтори таква партија на „Сантијаго Бернабеу“.

Сане беше целосно отсечен и изолиран од играчите на Реал и не доби ниту една шанса да постигне гол, а болната елиминација до толку го повреди, што реши да се огласи дури два дена по натпреварот.

– Го кажував ова доволно често во последно време. Сакав да играм во финалето, ја сакав оваа титула за нас!

– Сега знаеме дека тоа нема да се случи…. Дадов се, навистина дадов се од себе во последните неколку недели, сите во тимот дадовме се. Дури и после два дена, неверојатно е колку поразот боли. Ние сме тим и заедно се справуваме со ова, заедно ќе се вратиме и посилни, – порача Сане.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни