Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Милан не ја искористи доминацијата против Њукасл, победнички старт за „биковите“ од Лајпциг (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/talkSPORT

Екипата на Милан доминираше, ама не успеа да дојде до трите посакуваните бода на вечерашното соочување со Њукасл во Лигата на шампионите.

„Росонерите“ квалитетен меч во кој беа активни, опасни кон голот на Поуп, упатија преку 20 удари, меѓутоа ниту една топка не заврши во мрежата на премиерлигашот кој дефинитивно може да биде задоволен од ремито на „Сан Сиро“.

Во групата Г пак бундеслигашот РБ Лајпциг го потврди статусот на фаворит и славеше над Јанг Бојс со 3-1. Теренот во Берн е специфичен и екипите знаат да имаат проблеми, но „биковите“ потврдија дека се во добра форма и со головите на Симакан, Шлагер и Шешко годјдоа до посакуваниот резултат.

Елија беше стрелец на единствениот гол за домаќините.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни