Поврзете се со нас

Репрезентација

Македонските надежи се враќаат без примен гол од гостувањето во Риед

Објавено

на

Foto:ffm.mk

Овој ноемвриски прозорец донесе два квалификациски меча за најсилната македонска репрезентација и беше завршен циклусот за Европското првенство, додека младинската селекција одигра меч против Грузија и загуби со 0:1, а вториот предизвика беше Австрија на пријателска средба.

Натпреварот се одигра денеска во Риед и избраниците на Драган Канатларовски ги одмерија силите со своите врсници до 21 година, а истиот заврши со најнепопуларниот резултат.

Иако двајцата селектори тестираа повеќе играчи и им беше дадено шанса на сите во отворената игра, натперварот заврши 0:0 и без постигнат гол.

Стартери за Мекдодија на овој меч беа Иван Николовски, Андреј Стојчевски, Стефан Деспотовски, Методи Максимов, Имран Фетаи, Иван Николов, Матеј Ангелов, Алекс Златков, Димитар Тодоровски, Луан Абази и Ване Крстевски, а во вториот дел, популарниот Цапар направи осум измени.

Шанса за игра во продолжението добија и Стефан Митрев, Фисник Исаки, Хамза Рамани, Решат Рамадани, Берат Калкан, Лука Станковски, Димитар Трајков, Христијан Георгиевски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни