Поврзете се со нас

Македонија

Маџовски имаше успешен оперативен зафат, се враќа наредниот месец

Објавено

на

blank

Членот на Еурофарм Пелистер и воедно македонски репрезентативец, Бојан Маџовски имаше успешна операција на прстот кој го повреди на почетокот на оваа година на пријателскиот натпревар меѓу Македонија и Чиле што се одигра во Скопје.

Првичните третмани не вродија со плод, па врз левото крило мораше да биде извршен хируршки зафат. Истиот минал во најдобар можен ред и се очекува Маџовски да се врати на терените наредниот месец.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни