Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Леао си поигра со одбраната на Њукасл, па се посрамоти со завршниот удар (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/standardsport

Милан одигра квалитетен меч против Њукасл, но истиот не го круниса со три бода иако упати 25 удари и повеќе ја имаше топката во своите нозе.

Една од тие нереализирани шанси за погодок беше онаа на Рафаел Леао во првото полувреме кога офанзивецот си поигра со одбраната на гостите, но кога сите очекуваа реализации и радост, тој се посрамоти и се струпови на теренот при обидот да ја заврши акцијата со пета и со тоа го понижи составот од „Сент Џејмс Парк“.

Rafael Leão’s missed chance after a great individual play
byu/whiteniteee insoccer

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни