Поврзете се со нас

Македонија

„Комити“ за новата акција за Вардар: За 24 часа се собрани преку 500 000 денари

Објавено

на

foto:www.facebook.com/FKVardarSkopje

Навивачката група „Комити“ прави се за да му помогне на нашиот најтрофеен македонски клуб Вардар, па во новата акција се продаваат сезонски карти, билети кои се по цена од 1000. денари.

За нешто повеќе од 24 часа се собрани преку 500 000 денари, па од редовите на „црвено-црните“ се задоволни како започна овој целиот процес и воедно се надеваат дека масовноста ќе продолжи, акцијата ќе тече со несмален интензитет.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни