Поврзете се со нас

Европски првенства

Карагер: Бизарни се овие ВАР пенали во Европа, побизарно е што не го свирнаа оној од Мегваер

Објавено

на

Првото полувреме од средбата меѓу Македонија и Англија донесе два спорни моменти, ситуации при кои бевме во позиција да добиеме пенал, удар од 11 метри.

Имено при еден дуел на Елмас и Мегваер судијата Глова не се реши да досуди најстрога казна за да во 41 минута добиеме пенал, ситуација при која невнимателниот Луис го закачи Миовски.

Барди погоди од втора и ние дојдовме во водство. За овие ситуации имаше што да каже Џејми Карагер кој се огласи преку социјалните мрежи каде порача:

-Бизарни се овие ВАР пенали што се судат во Европа. Уште побизарно е што не го досудија оној од Мегваер, -порача Џејми.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни