Поврзете се со нас

Македонија

Фудбалот завиен во црно: Почина Дашмир Беари, селекторот на македонската репрезентација до 17 години!

Објавено

на

Македонскиот фудбал е завиен во црно, а причината за тоа е смртта на селекторот на репрезентацијата до 17 години, Дашмир Беари.

Беари е добро познато име на нашите терени, човек кој има работено во повеќе домашни клубови, извесно време беше и во Саудиска Арабија во тимот Ал Раед.

Тој имаше и неколку ангажмани во нашите млади селекции, последниот му беше како предводник на репрезентацијата до 17 години.

Неговото срце престана да чука во 50. година од животот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни