Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Еурофарм Пелистер го одработи официјалниот тренинг пред соочувањето со Колстад

Објавено

на

Македонскиот првак, Еурофарм Пелистер утре ја започнува својата приказна во Лигата на шампионите и тоа на домашен терен против Колстад.

Средбата е закажана за 18:45 часот, а салата „Боро Чурлевски“, цела Битола е спремна да грмне, да даде максимална поддршка се со цел да се дојде до првите бодови во елитното натпреварување.

Пелистерци го одбработија официјалниот тренинг пред сооќувањата со норвешкиот претставник и сега останува тоа што е договорено со Александар Јовиќ и Звонко Шундовски да биде испорачано на теренот.

foto:www.facebook.com/hceurofarmpelister

foto:www.facebook.com/hceurofarmpelister

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни