Поврзете се со нас

Лига Европа

Динамо со Ристовски и Адеми во составот го растури Генк во Белгија (Видео)

Објавено

на

Екипата на Динамо Загреб славеше убедлива победа од 3:0 на гостувањето кај Генк во рамките од второто коло од Лига Европа.

Хрватскиот тим беше поефикасен од домашниот тим и стигнадо убедлива победа со головите на Иванушец и Петковиќ кој два пати ја затресе мрежата на Генк од белата точка.

Сите 90 минути за Динамо Загреб ги одигра Стефан Ристовски, додека Арјан Адеми остана на теренот 56. минути и беше вклучен во акцијата за водечкиот погодок на „модрите“.

Баер Леверкузен славеше убедлива победа над Селтик со 4:0, додека Лацио го победи Локомотив Москва со 2:0.

Српскиот претставник, Црвена Звезда со 1:0 славешена гостувањето кај Лудогорец во Бугарија, додека Вест Хем со 2:0 беше поуспешен од Рапид Виена.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни