Поврзете се со нас

Свет

Димитријевиќ е автор на еден од најубавите потези во ВТБ лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/unicsbasket

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ имаше одличен почеток на новата сезона во ВТБ лигата и беше клучен играч во победата на Уникс Казањ над Локомотив Кубањ.

Со таа партија Нено се најде во одбрано друштво и беше најдобрата петорка во ова натпреварување за периодот од 30 септември до 8 октомври.

Димитријевиќ се најде во тимот на неделата во ВТБ лигата (ФОТО)

Меѓутоа Димитријевиќ доби уште едно признание, па една негова асистенција се најде во Топ 10 изборот на најдобрите потези во ВТБ лигата.

Додавањето до Кулагин беше доволно за шесто место, врвот е Брајс кој со звукот на сирената донесе славје за Парма.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни