Поврзете се со нас

Македонија

Дибиров со двајца поранешни вардарци ги полни батериите на Малдивите (ФОТО)

Објавено

на

Тимур Дибиров и во наредната сезона ќе го гледаме во Вардар, тим во кој пак нема да бидат ниту Кристијан Дисингер, ниту Игор Карачиќ .

Меѓутоа на сите им е јасно какво другарство владееше во Вардар и како овој тим на крилата на тоа заедништво дојде до европските титули, па воопшто не е изненадување што Дибиров заедно со Карачиќ и Дисингер одмарат, уживаат и ги полнат батериите на Малдивите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни