Поврзете се со нас

Македонија

Беса победнички и во Охрид, триумфи и за Детонит Плачковица и Пелистер

Објавено

на

foto:www.facebook.com/besa.doberdoll

Фудбалерите на Беса продолжуваат да редат победи во Втората македонска лига, а нова жртва им беше составот на Охрид кого го совладаа на негов терен со 3-1.

Избраниците на Таневски уште во првиот дел се изборија за водство од 2-0 за да во второто полувреме само ја довршат веќе започнатата работа. Борха Кордоба, Есати и Скендери стрелаа за лидерот, додека единствениот гол за домаќините беше дело на Демири.

Првиот следбеник на лидерот, тимот на Детонит Плачковица ја надигра Каменица Саса со 3-1. Пелистер исто оствари значаен триумф и тоа против Тетекс со 1-0 со погодокот на Костов во првото полувреме.

РЕЗУЛТАТИ 12. КОЛО:

БАШКИМИ-АРСИМИ 1-2

БЕЛАСИЦА – КАРАОРМАН 2-1

КАМЕНИЦА САСА – ДЕТОНИТ 1:3

НОВАЦИ – КОЖУФ 1-0

ОХРИД – БЕСА 1-3

ОСОГОВО – ВАРДАР Н. 2-2

ПОБЕДА – СКОПЈЕ 1-0

ТЕТЕКС – ПЕЛИСТЕР 0-1

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни