Поврзете се со нас

Италија

Барела покажа класа и ги прекина навивачите на Интер кои навредуваа ѕвезда на Милан (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/Inter_en

Николо Барела влегува максимално во секој дуел кој го има на теренот, па така беше и вчера кога во два наврати си разменија незгодни удари со Тео Ернандес.

Интересно, двајцата фудбалери покажаа голем фер-плеј и си подадоа рака како ништо да не било, а Барела продолжил да воодушевува и при шампионската прослава на Интер.

Играчот за врска бил еден од оние кои ја воделе забавата со мегафонот во раце, но и човекот кој ги сопрел фановите на Интер да го навредуваат левиот бек на Милан.

Иако дел од навивачите почнале да пејат песна во која левиот бек се нарекува кучкин син, на видеото добро се гледа како Барела бара од нив да престанат, а потоа ги тера да го скандираат името на Дамфрис.

Интер вчера го победи Милан со 2:1 и математички го осигура Скудетото, кое е јубилејно 20-то за клубот од „Џузепе Меаца“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни