Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Анри ја имаше улогата на професор: Карагер и Ричардс во епизодата Црвена Звезда, Французинот се „скина“ од смеење (ВИДЕО)

Објавено

на

Црвена Звезда вечерва му гостуваше на Манчестер Сити во Лигата на шампионите, меч во кој беше во подредена улога, загуби со 3-1, но може да се пофали дека успеа да добие едно полувреме против актуелниот европски првак.

Ова треба да биде добра лекција за „црвено-белите“ пред останатите дуели во кои дел од странските медиуми дефинитивно ќе се мачат со изговорот на нивното име. Џо Кол избегна да каже Црвена Звезда на извлекувањето за групите и кажа „Red Star“, а дека извоворот е тежок потврдија Џејми Карагер и Мика Ричардс.

Тјери Анри ја имаше улогата на професор, а како Џејми и Мика се снајдоа погледнете во следново видео.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни