Поврзете се со нас

Европски првенства

Швајнштајгер се израдува на пласманот на Србија на ЕП (ФОТО)

Објавено

на

Foto:instagram.com/bastianschweinsteiger

Селекцијата на Србија не блескаше на денешниот меч со Бугарија на кој одново покажа слабости, но и ремито од 2-2 беше доволно како потврда за избраниците на Драган Стојковиќ Пикси за пласман на Европското првенство во 2024 година.

Србите како второпласирани од групата Г одат на собирот на најдобрите селекции на стариот континент кој ќе се одржи во Германија.

По овој резултат се огласи германската легенда, Бастијан Швајнштајгер кој им посака добредојде на нашите северни соседи.

-Честитам Србија. Добредојде на турнирот во Германија, -порача Швајни кој да не заборавиме е српски зет, поточно негова сопруга е Ана Ивановиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни