Поврзете се со нас

Лига Европа

Селтик со бизарен гол стави печат на победата во Лига Европа (Видео)

Објавено

на

Фото: Twitter.com/CelticFC

Селтик и Ференцварош одиграа натпревар од групната фаза на Лига Европа во невообичаен термин, а домаќините доминантно стигнаа до победа од 2:0.

Фурухаши го отвори резултатот во 57. минута, во продолжение МекГрегор промаши пенал за домаќините, а точка на неизвесноста стави Трнбул во 81. минута од средбата.

Вториот гол кој беше потврда на победата на шкотскиот состав во најмала рака може да се опише како бизарен, а фановите на шега коментираат дека најдобро го опишува терминот во кој се играла средбата.

Акцијата на Селтик донесе неколку невообичаени грешки и комична завршница во полза на домаќините.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни