Поврзете се со нас

Свет

Поповски меѓу најефикасните во победата на Цирих

Објавено

на

Фото: www.facebook.com/GCAmicitia/

Повремениот македонски репрезентативец, Мартин Поповски имаше значен придонес во триумфот на Амичитија Цирих над Берн во првата лига на Швајцарија.

Гостите успеаа да го добија овој дуел со 26:25 и на тој начин останаа „залепени“ до второпласираниот Криенс на табелата. Поповски одигра на високо ниво и беше меѓу најфикасните со пет гола од шест обиди.

Лапајне со седум и Блатлер со шест гола беа подобри од него кај Цирих, ама со далеку послава реализација од македонското крило.

Во наредното коло Мартин и колегите имаа соочување со „фенерџијата“ Џенева.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни