Поврзете се со нас

Евролига

Поарје повторно на „постер“: Костело го „здрви“ центарот на Реал (ВИДЕО)

Објавено

на

Зад нас е првото коло во Евролигата, рунда која мина во знакот на домашните екипи, рунда која донесе два натпревари во кои се играа дополнителни минути кои беа доволни за Олимпијакос и Фенербахче да слават победи над Панатинаикос односно Милано.

Од деветте соочувањата ги имаме најубавите моменти, Топ 10 листа која ја предводи членот на Басконија, Костело кој имаше брутално забивање во лица на францускиот репрезентативец, Поарје.

Центарот на Реал Мадрид за кратко време одново е на „постер“, пред некое време брутално забивање над него имаше Саторански од Барселона.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни