Поврзете се со нас

Италија

Пиоли по ужасниот настап на Милан: Заслуживме само свирежи од фановите

Објавено

на

Foto:twitter.com/acmilan

Милан загуби од Удинезе на домашен терен, а она што повеќе ги загрижува фановите е начинот на кој се претставија избраниците на Стефано Пиоли на оваа средба.

„Росонерите“ ги разочараа фановите на „Сан Сиро“ и си заработија свирежи, а дополнителен проблем за Пиоли е и повредата на Раде Круниќ.

– Она што се случи е дека не го игравме натпреварот како што можеме и како што сакаме.

– Колку повеќе притискавме, толку повеќе губевме на квалитет, претходно дури и кога губевме, настапите беа солидни.

– Фер е што навивачите исвиркуваа и посебно што јас добив многу свирежи, бидејќи ова не беше перформанс кој го посакувавме, – рекол Пиоли.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни