Поврзете се со нас

Англија

Гундоган шоу на „Гудисон Парк“: Прво луциден шах-мат потег, па ремек дело од слободен удар (ВИДЕО)

Објавено

на

Илкај Гундоган денеска го игра својот 300. натпревар во дресот на Манчестер Сити, а на истиот го предводи неговиот тим до посакуваниот резултат на средбата против Евертон која се игра на „Гудисон Парк“.

Гундоган блеска и веќе има дадено два гола, првиот во 37 минута кога во стил на голем гол мајстор ја смести топката во мрежата на Пикфорд, а вториот во 51 минута кога маестрално шутираше од слободен удар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни