Поврзете се со нас

АТП

Ѓоковиќ нема да игра на Мастерсот во Мадрид

Објавено

на

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ го откажа настапот на АТП Мастерсот во Мадрид.

Српскиот ас се одлучи да се повлече од турнирот што и не е изненадување, па улогата на прв носител ќе ја има италијанскиот тенисер, Јаник Синер.

Инаку Ѓоковиќ втора година по ред не настапува во Мадрид каде во последното претставување во 2022 година загуби од Карлос Алкарас во полуфиналното соочување.

Според информациите Ноле се очекува да се врати на турнирот во Рим кој се игра од 8 до 19 мај.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни