Поврзете се со нас

Европски првенства

Гави заработи потешка повреда на коленото, со солзи во очите го напушти теренот (ВИДЕО)

Објавено

на

Шпанскиот репрезентативец Гави заработи потешка повреда на коленото на вечерашаниот дуел против Грузија во квалификациите за Европското првенство.

Фудбалерот на Барселона мораше да го напушти теренот во првото полувреме и тоа со солзи во очите. Првите вести околу повредата се лоши со тоа што допрва ќе се знае колку време ќе мора да паузира, поточно таа информација ќе биде достапна по деталните медицински прегледи.

Меѓутоа дека ситуацијата не е наивна најдобро говори потегот на Феран Торес кој откако даде гол во вториот дел отиде до клупата, зема дрес со името на Гави и го покажа кон публиката.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни