Поврзете се со нас

Свет

Дончиќ доби подарок од Флорентино на гостувањето во Мадрид, Ексум го има потегот на денот (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/dallasmavs

Далас Маверикс ги започна подготовките за новата сезона, а истите вклучуваа и гостување во Мадрид и контролен дуел со актуелниот европски шампион Реал.

Тоа значеше и враќање на Лука Дончиќ во својот поранешен дом, во кој го најави големиот потенцијал и ги освои првите важни клупски и индивидиуални трофеи.

Словенецот бил одлично пречекан од фановите и присутните ВИП гости во салата, доби специјален подарок од Флорентино Перез, а на фановите им возврати со три тројки за само пет минути колку што поминал на теренот.

Реал победил со резултат 127:123, a потегот на натпреварот е блокадата на Данте Ексум. Поранешниот играч на Партизан убаво го сочека Џанан Муса и со атрактивен потег го спречи неговиот обид за реализација.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни