Поврзете се со нас

Свет

Четврти сезонски погодок: Емини ја најави победа на Сондерјиске

Објавено

на

foto:www.facebook.com/soenderjyskefodbold

Тимот на македонските интернационалци, Сефер Емини и Иван Николов, Сондерјиске реди победи во втората данска лига каде се наоѓа на лидерската позиција.

Последна жртва на Сондерјиске беше составот на Наествед кој беше поразен со 4-1, резултат во кој конретен придонес имаше Емини. Поранешниот играч на Македонија Ѓорче Петров беше автор на водечкиот гол во 4 минута, минута од која тргна шоуто на домашниот клуб.

Сефер во актуелнава сезона има четири гола и три асистенции.

Тој на вечерашниот меч играше до 83 минута, додека Николов го одигра второто полувреме.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни