Поврзете се со нас

Свет

Братот на Бензема го нападна тренерот на Ал Итихад: Почитувај го фудбалот!

Објавено

на

foto:twitter.com/ittihad_en

Карим Бензема вчера беше стартер за Ал Итихад, но неговиот клуб доживеа убедлив пораз од Ал Хилал во натпревар од Супер купот на Саудиска Арабија.

Французинот не успеа да постигне гол, додека единствен стрелец за тимот од Џеда бил Хамдалах во првиот дел, а братот на фудбалската ѕвезда го нападнал тренерот Марсело Галјардо преку социјалните мрежи.

– Сега го стави Карим на левата страна?

– Тоа е криминал, навистина нема смисла.

– Треба да го почитуваш фудбалот како игра, – напишал Граси Бензема, очигледно незадоволен од тактичките решенија на аргентинскиот стручњак.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни