Поврзете се со нас

Италија

Вирален хит: Великанот Франческо Тоти сними реклама, партнер му е македонската легенда Зоки Малиот (ВИДЕО)

Објавено

на

Балканскиот регион во последно време зачестено собира награди на фестивалите за адвертајзинг, а последен хит од нашето поднебје е  рекламата во која главната улога ја има Франческо Тоти, кој ги здружи силите со експертите за квалитетен сон од Comodita Home.

Станува збор за душекот Cloud, висококвалитетен дизајнерски душек со модерен изглед на кој е врежан потписот на Франческо Тоти на сребрена плочка.

И можеби сето ова ќе минеше незабележано кај нас, да не се поклопеа неколку нешта. Компанијата која делува на нашиот и соседните пазари, рекламата ја сними користејќи  локална компанија за кастинг, а меѓу ликовите кои се појавуваат е и урбаната легенда на ноќниот живот во Скопје, Зоки Малиот, кој ја има „главната машка споредна улога“ како сосед на Тоти кој бара негов автограм.

Оваа соработка е секако најголема во историјата во нашиот регион земајќи го предвид статусот на фудбалска ѕвезда, кариерата на Тоти, како и постигнатите успеси со неговиот клуб и со италијанската репрезентација. Брендот Comodita, пак, е најголемиот извозник на пазарите во Европа и Америка и исто така една од најуспешните бизнис приказни во регионот. А со оглед на нивото на соработка што доаѓа од овие две големи имиња, дизајнот на душекот Cloud е една од најголемите иновации во овој сегмент и најголем проект во овој регион и пошироко.

Имено, душекот Cloud потпишан од Тоти е висок 35 cm и е составен од 5 различни видови слоеви и индивидуални пружини. Душекот е дел од линијата Special Edition, а со оглед на неговиот состав, се вбројува во производите наменети за високо квалитетен стил на живот.

Погледнете го видеото кое плени со својата оригиналност.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни