Поврзете се со нас

Шпанија

Лапорта беснеел во ВИП ложата и извикувал исти зборови по харакири-сценариото на „Монтиливи“

Објавено

на

Foto:twitter.com/FCBarcelona

Барселона има самоубиствени фудбалски нагони цела натпреварувачка сезона и многупати сама си „пукаше во колено“ со индивидуални грешки, па така беше случајот и вчера на „Монтиливи“.

Каталонското дерби заврши ужаснот за големиот великан и Барселона дозволи да прими три гола за 10 минути, а харакири сценариото почна со голема грешка на Серхи Роберто при голот за 2:2.

Џирона на крајот победи 4:2 и донесе нов тежок удар за Чави и неговиоте фудбалери, бидејќи губењето на втората позиција може да значи и губење на местото за шпанскиот Суперкуп.

Барселона по вторпат оваа сезона загуби од Џирона со резултат 4:2 и за првпат по 80 години еден каталонски тим е во добра ситуација да заврши пред Барса, па сето ова предизвикало бесен излив на емоции кај Жоан Лапорта, кој не останал рамнодушен во ВИП ложата.

Како што откриваат новинарите кои биле блиску до ложата на „Монтиливи“, Лапорта беснеел и бил нависитна нервозен по новиот потоп на Барселона, а притоа извикувал едни исти зборови.

– Ова не е возможно, ова не е возможно, – откриваат новинарите кои биле сведоци на настанот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни