Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Брилијантни асистенции на Џејмс и Јокиќ, „кралот“ заокружува и со моќна атракција (ВИДЕО)

Објавено

на

Шесте средби во НБА лигата ни донесоа победи на Денвер Нагетс, Лос Анџелес Лејкерс, Лос Анџелес Клиперс, Орландо Меџик, Бостон Селтикс и Феникс Санс.

Од овие битки ги имаме најубавите потези кои се најдоа на Топ листата, листа на која во акција ги имаме Џејмс и Јокиќ со супер асистенции, тука се ѕвездите на Клиперс, Џорџ и Ленард со атракции, но број еден е мајсторијата во режија на Лејкерс која беше завршена со забивање на „кралот“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни