Поврзете се со нас

Италија

Клубот од Рим влезе во ритам: Петта победа во низа за Лацио (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/OfficialSSLazio

Составот на Лацио влезе во добар ритам на крајот на минатата и почетокот на оваа година, а најдобар доказ за тоа се петте победи во низа во сите конкуренции,

Клубот од Рим денеска не дозволи изненадување и го доби Лече со 1-0 во срeдбата од 20. коло во Серија А. Избраниците на Сари во вториот дел го скришија отпорот на противникот и тоа благодарение на погодокот на Фелипе Андерсон кој на асистенција на Луис Алберто прецизно стрелаше во 58 минута.

За лацијалите ова беше четврто славје во серија во шампионатот и 33 бода сега е на делба на четвртото место на табелата со Фиорентина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни