Поврзете се со нас

Свет

Фантастична завршница: Миовски со убав погодок донесе водство за Абердин против Ренџерс (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/AberdeenFC

Тимот на Абердин води во пресметката со Ренџерс со 1-0 во дерби средбата од 14. коло во првата лига на Шкотска.

Домаќините стигнаа до предност со погодокот на нашиот Бојан Миовски кој во 11 минута одлично се снајде, имаше квалитетна завршница за ерупција на навивачите на Абердин.

Ова за Бојан беше петти сезонски лигашки погодок кој тука можете да го погледнете.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни