Поврзете се со нас

Англија

Сатон со типови за новата рунда во ПЛ: Осум голови ќе паднат на „Итихад“, фаворитите нема да згрешат

Објавено

на

foto: dailypost.ng

Од денес до понеделник се игра 9. коло во Премиер лигата кое ќе биде одбележано од неколку пресметки, градското соочување меѓу Ливерпул и Евертон, дуелот на Челси и Арсенал на „Стемфорд Бриџ“ и секако мечот меѓу Манчестер Сити и Брајтон.

Овие средби како и сите преостанати од оваа рунда со точен резултат ги истипува некогашниот голгетер на Челси, Астон Вила, Блекбурн, Норич и Бирмингем, Крис Сатон кој да не заборавиме своевремено беше и најдобар стрелец во овој шампионат.

Сатон очекува сите фаворити да победат со тоа што најголемо внимание привлекува неговиот тип за средбата меѓу Манчестер Сити и Брајтон која според него ќе заврши со резултат 6-2.

Ова се и преостанатите типови:

Ливерпул-Евертон 2-0

Бормут-Вулверхемптон 0-1

Брентфорд-Барнли 2-1

Њукасл-Кристал Палас 2-0

Нотингем Форест-Лутон 2-1

Челси-Арсенал 0-1

Шефилд Јунајтед-Манчестер Јунајтед 0-2

Астон Вила-Вест Хем 2-1

Тотенхем-Фулам 3-1

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни