Поврзете се со нас

Македонија

„Комити“ со помош за членот на „Чкембари“ кој остана без дом (ФОТО)

Објавено

на

„Комити“ и „Чкембари“ се навивачки групи кои ги бодрат Вардар и Пелистер, два клуба кои се големи ривали, а со тоа секако имаме и ривалство на фановите на двата клуба.

Меѓутоа тоа се заборава кога е најпотребно, па така поддржувачите на „црвено-црните“ најавија дека сите средства кои ќе ги собрат гостувањето во Кратово ќе ги донираат на еден член на „Чкембари“ кој при пожар остана без својот дома.

Претходно се огласија и Чкембари, па така сите заедно се надеваат дека оваа акција ќе биде успешна и ќе можат да се санираат штетите од пожарот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни