Поврзете се со нас

Шпанија

„Ел Класико“ од поинаков агол: Меси и Роналдо како коментатори…(ВИДЕО)

Објавено

на

Реал Мадрид ја совлада Барселона со 3-2 во дерби пресметката која се одигра на „Сантијаго Бернабеу“, победа со која „кралевите“ го потврдија првото место на табелата, односно сега само се чека и официјално да бидат крунисани во шампиони, нешто што треба да се случи во наредните кола со оглед на огромната разлика од 11 бода.

И оваа „Ел Класико“ битка донесе доста моменти, дискутабилни, контраверзни ситуации кои донесоа коментари, реакции и сигурно ќе биде и така во наредниот период.

Меѓутоа ова не е ни прв, ни последен пат да биде така со оглед на жестокото ривалство на реалција Мадрид-Барселона, но на овој натпревар може да се гледа и од поинаков агол и затоа се заслужни дечките од „Фор-фор-тунс“ кои излегоа со свој хајлајтс во кој како коментатори ги имаме Меси и Роналдо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни