Поврзете се со нас

Македонија

Вардар го промовираше спотот за песната ,,Гордоста на градот“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Вардар преку своите социјални медиуми денеска го промовираше, претстави спотот за песната ,,Гордоста на градот”.

Се работи за песна која е создадена со заеднички ангажман на членови на неколку музички бендови кои на овој начин ја покажаа својата приврзаност и љубов кон најтрофејниот клуб во нашата земја.

Инаку вчера Вардар го сруши шампионот Струга Трим Љум во ПМФЛ, а оваа седмица по подолго време ќе се врати на националната арена „Тодор Проески“ каде ќе ги одмери силите со градскиот ривал Работнички.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни